Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Atlas statystyczny województwa zachodniopomorskiego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 04.10.2018

Ukazujący się po raz pierwszy „Atlas statystyczny województwa zachodniopomorskiego” przygotowany został z okazji przypadającej w 2018 r. setnej rocznicy powstania Głównego Urzędu Statystycznego.

W tym wyjątkowym opracowaniu wykorzystane zostało szerokie spektrum graficznych metod prezentacji danych umożliwiających zobrazowanie rozwoju społeczno-gospodarczego województwa oraz zróżnicowanie zjawisk w ujęciu przestrzennym.

W Atlasie przedstawiono informacje dotyczące kapitału ludzkiego, jakości życia, gospodarki oraz środowiska w układzie gminnym, powiatowym i wojewódzkim (wybrane dane także dla regionów NUTS 2 Unii Europejskiej).

Informacje zwizualizowane na mapach obejmują najczęściej rok 2016. Dodatkowo, na wykresach,  zaprezentowano dane w ujęciu retrospektywnym (przeważnie od 2000 r.).

W przypadku zagadnień demograficznych uwzględniono prognozę do 2040 r. Głównym źródłem danych wykorzystanych w publikacji były zasoby informacyjne statystyki publicznej, wzbogacone o bazy danych Eurostatu oraz zestawienia pozyskane z systemów informacyjnych gestorów zewnętrznych.

Intencją autorów było stworzenie opracowania, które będzie nie tylko atrakcyjne w warstwie wizualnej, ale także cenne pod względem wartości informacyjnej.

Do góry