Ogólnopolska Konferencja Naukowa
ROLA ŚRODOWISK NAUKOWYCH, SAMORZĄDOWYCH I SŁUŻB STATYSTYKI PUBLICZNEJ
WE WZMACNIANIU POZYTYWNEGO WIZERUNKU STATYSTYKI
Szczecin, 23-24 marca 2015 r.
Szanowni Państwo,
w imieniu organizatorów Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Rola środowisk naukowych, samorządowych i służb statystyki publicznej we wzmacnianiu pozytywnego wizerunku statystyki” mamy przyjemność przesłać w załączeniu program konferencji. Wystąpienia podzielone zostały na sesje tematyczne oraz sesję plakatową.
Autorów referatów przewidzianych do wystąpienia uprzejmie prosimy o przesłanie przed konferencją na adres Urzędu Statystycznego w Szczecinie [J.Ofiarska@stat.gov.pl] prezentacji elektronicznej (w formacie Power Point) co ułatwi przygotowanie techniczne Państwa wystąpień. Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na harmonogram konferencji, zbudowany przy założeniu maksymalnie sprawnej organizacji poszczególnych sesji.
Sesja plakatowa zorganizowana zostanie w dwóch formach, zgodnie z Państwa preferencjami, tj. referaty mogą zostać zaprezentowane w formie elektronicznej lub papierowej. W formie elektronicznej należy przygotować prezentację (Power Point) do 15 slajdów, która będzie cyklicznie wyświetlana za pomocą rzutników w trakcie trwania całej konferencji. W formie papierowej prosimy o przygotowanie i fizyczne przekazanie organizatorom w trakcie rejestracji, plakatu w formacie maks. A1, który zostanie udostępniony do wglądu uczestnikom konferencji w przewidzianych do tego miejscach.
Jak już wcześniej informowano, przewiduje się możliwość opublikowania zaprezentowanych referatów. Treść referatów, z uwzględnieniem dyskusji na konferencji, należy przesłać pocztą elektroniczną, na adres Urzędu Statystycznego w Szczecinie, do końca kwietnia br. [J.Ofiarska@stat.gov.pl], zgodnie z wymogami edytorskimi zamieszczonymi na stronie konferencji [http://szczecin.stat.gov.pl/seminaria-i-konferencje/ogolnopolska-konferencja-naukowa-z-okazji--dnia-statystyki-polskiej/], po czym przekazane zostaną do procesu recenzyjnego.
Proszę przyjąć głębokie wyrazy szacunku,
w imieniu Komitetu Organizacyjnego,
Dominik Rozkrut
WYMOGI EDYTORSKIE
Artykuł powinien mieć optymalną objętość (łącznie z wykresami, tablicami i literaturą) 10—20 stron przygotowanych zgodnie z poniższymi wytycznymi:
- Edytor tekstu — Microsoft Word, format *.doc lub *.docx.
- Czcionka:
• autor — Arial, wersalik, wyrównanie do lewej, 12 pkt.,
• tytuł opracowania — Arial, wyśrodkowany, 16 pkt.,
• tytuły rozdziałów i podrozdziałów — Times New Roman, wyśrodkowany, kursywa, 14 pkt.,
• tekst główny — Times New Roman, normalny, wyjustowany, 12 pkt.,
• przypisy — Times New Roman, 10 pkt. - Marginesy przy formacie strony A4 — 2,5 cm z każdej strony.
- Odstęp między wierszami półtorej linii oraz interlinia przed tytułami rozdziałów.
- Pierwszy wiersz akapitu wcięty o 0,4 cm, enter na końcu akapitu.
- Wyszczególnianie rozmaitych kategorii należy zacząć od kropek, a numerowanie od cyfr arabskich.
- Strony powinny być ponumerowane automatycznie.
- Wykresy powinny być załączone w osobnym pliku w oryginalnej formie (Excel lub Corel), tak aby można było je modyfikować przy opracowaniu edytorskim tekstu. W tekście należy zaznaczyć miejsce ich włączenia. Należy także przekazać dane, na podstawie których powstały wykresy.
- Tablice należy zamieszczać w tekście, zgodnie z treścią artykułu. W tablicach nie należy stosować rastrów, cieniowania, pogrubiania czy też podwójnych linii itp.
- Pod wykresami i tablicami należy podać informacje dotyczące źródła opracowania.
- Oznaczenia literowe należy wyróżniać następująco: macierze — wersalik, proste, pogrubione (np. P, Nj); wektory — małe litery, kursywa, pogrubione (np. w, x); pozostałe zmienne — małe litery, kursywa, bez pogrubienia (np. w, x).
- Stosowane są skróty: tablica — tabl., wykres — wykr.
- Przypisy do tekstu należy umieszczać na dole strony.
- Przytaczane w treści artykułu pozycje literatury przedmiotu należy zamieszczać podając nazwisko autora i rok wydania publikacji według wzoru: (Kowalski, 2002). Z kolei przytaczane z podaniem stron pozycje literatury przedmiotu należy zamieszczać w przypisie dolnym według wzoru: Kowalski (2002), s. 50—58.
- Wykaz literatury należy zamieszczać na końcu opracowania według porządku alfabetycznego według wzoru: Kowalski J. (2002), Tytuł publikacji, Wydawnictwo X, Warszawa (bez podawania numerów stron). Literatura powinna obejmować wyłącznie pozycje przytoczone w artykule.