Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE-CRP (przedłużenie od 1 do 31 sierpnia)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
02.08.2022

Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2234 oraz z 2022 r. poz. 583 i 655) podpisał Zarządzenia:

 • nr  233 z dnia 29 lipca 2022 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
 • nr  234 z dnia 29 lipca 2022 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zarządzenia obowiązują od dnia 1 sierpnia 2022 roku, od godz. 00:00, do dnia 31 sierpnia 2022 roku do godz. 23:59.

W związku z powyższym realizacja zadań w jednostkach statystyki publicznej w ramach:

 • CHARLIE-CRP będzie kontynuowana do dnia 31 SIERPNIA 2022 r.;
 • BRAVO będzie kontynuowana do dnia 31 SIERPNIA 2022 r.

W związku z powyższym proszę o przekazanie informacji podległym pracownikom o sposobie postępowania:

 • w przypadku zdarzeń charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni:

  Proszę o zachowanie zwiększonej czujności w stosunku do mogących wystąpić w systemach teleinformatycznych statystyki publicznej zdarzeń, które odbiegają od normy, zakłócają bezpieczeństwo komunikacji elektronicznej lub zagrażają dostępności świadczonych usług elektronicznych.

  Potencjalne przypadki utraty poufności, dostępności lub integralności informacji przetwarzanych w systemach teleinformatycznych statystyki publicznej, jak również stwierdzone nieautoryzowane działania związane z przetwarzaniem informacji lub zakłócenia w pracy systemów teleinformatycznych statystyki publicznej należy zgłaszać na Serwis Desk.
 • w związku z możliwością wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym:

  Proszę o zachowanie zwiększonej czujności w stosunku do osób zachowujących się w sposób wzbudzający podejrzenia oraz w stosunku do stanów odbiegających od normy. Przypadki zauważenia: nieznanych pojazdów na terenie obiektu GUS, porzuconych paczek i bagaży lub jakichkolwiek innych oznak nietypowej działalności należy zgłaszać na adresy:
  • ochrony GUS (dla budynku GUS)
  • ochrony poszczególnych budynków US (dla budynków US).
  • na adres lub na numer telefonu 91 459-77-06. (dla budynku US Szczecin)


Do góry