Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Stopień alarmowy BRAVO-CRP obowiązuje od 1-06-2024 r. do 31-08-2024 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
03.06.2024

W związku z możliwością wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym dotyczących systemów teleinformatycznych, od dnia 1 czerwca  2024 r. od godz. 00.00 do dnia 31 sierpnia  2024 r. do godz. 23.59  na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej został wprowadzony drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP)

Drugi stopień alarmowy (BRAVO-CRP)

Stopień (BRAVO-CRP) jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych CRP i można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym (dotyczącym systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów teleinformatycznych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej), jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

W związku z powyższym należy zachować zwiększoną czujność wobec mogących wystąpić w systemach teleinformatycznych statystyki publicznej zdarzeń, które odbiegają od normy, zakłócają bezpieczeństwo komunikacji elektronicznej lub zagrażają dostępności świadczonych usług elektronicznych.

Do góry