Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Olimpiada Statystyczna – VII Edycja

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
28.10.2022

Zachęcamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w VII Edycji Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny wraz z Polskim Towarzystwem Statystycznym i współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zakres tematyczny Olimpiady obejmuje dziedzinę nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i rachunkowość, z uwzględnieniem elementów dyscypliny nauki prawne (funkcjonowanie administracji publicznej), geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna oraz dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie matematyka.

Celem Olimpiady jest popularyzacja wiedzy o statystyce, rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych, pobudzanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży oraz rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł i narzędzi analizy statystycznej.

 

Uczniowie wezmą udział w trójstopniowej rywalizacji:

1) zawody I stopnia OS – zawody szkolne;

2) zawody II stopnia OS – zawody okręgowe;

3) zawody III stopnia OS – zawody centralne.


Spośród uczestników zostanie wyłonione grono finalistów i laureatów, a na Zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: bony podarunkowe, złote indeksy na prestiżowe uczelnie, upominki oraz wiele innych.

Rejestracja szkół i uczniów trwa do 4 listopada 2022 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://olimpiadastatystyczna.stat.gov.pl/Olimpiada/.

Do góry