Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Badanie pilotażowe Transport lekkimi pojazdami użytkowymi

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
05.09.2023

Od sierpnia do października 2023 r. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone zlecone przez Europejski Urząd Statystyczny badanie pilotażowe: Transport lekkimi pojazdami użytkowymi.

Celem badania jest uzyskanie informacji o zakresie użytkowania pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) do 3,5 t.

Transport lekkimi pojazdami użytkowymi ma zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania gospodarek miejskich, tym bardziej po pandemii COVID-19, która doprowadziła do wzrostu aktywności e-commerce i dostaw do domu. Zapewnienie danych na temat działalności tych pojazdów jest istotne z punktu widzenia monitorowania obszaru transportu gdyż, mimo że pojazdy te mają niewielki udział w tonażu transportowanych ładunków, osiągają wysokie wyniki pod względem liczby wykonanych kilometrów, zwłaszcza na obszarach miejskich.

Użytkownicy pojazdów których numery rejestracyjne zostały wylosowane do badania otrzymają z Urzędu Statystycznego w Szczecinie pocztą tradycyjną lub elektroniczną  formularz o symbolu LPU wraz z pismem informującym o badaniu.

Zwracamy się z prośbą o udział w badaniu poprzez:

  • samodzielne wypełnienie otrzymanego formularza oraz jego odesłanie, zgodnie z terminem wskazanym dla danego pojazdu, w formie papierowej lub elektronicznej na adres Urzędu,

lub

  • telefoniczne przekazanie niezbędnych informacji wskazanemu w piśmie pracownikowi urzędu statystycznego.

Zebrane dane podlegają ochronie, zgodnie z Art. 10 Ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej i zostaną wykorzystane wyłącznie do zbiorczych opracowań, zestawień i analiz statystycznych.

Dostarczone przez Państwa dane umożliwią uzupełnienie informacji w istotnym zakresie, który jest obecnie niedostępny w zasobach statystyki publicznej.


Serdecznie dziękujemy Państwu za zaangażowanie w przygotowanie i przekazanie potrzebnych informacji.

Do góry