Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacja Społeczeństwo informacyjne w Polsce. Wyniki badań statystycznych z lat 2014-2018

Wykorzystanie technologii informacyjno-telekomutacyjnych w przedsiębiorstwach, gospodarstwach domowych oraz przez członków tych gospodarstw w wieku od 16 do 74 lat. Analiza porównawcza wyników badań na tle krajów UE
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie zachodniopomorskim w listopadzie 2018 r.

Raport przestawia ogólny klimat koniunktury w poszczególnych sekcjach działalności gospodarczej w województwie. Opracowanie zawiera diagnozy dotyczące portfela zamówień, oceny bieżące i prognozy produkcji, oceny sytuacji finansowej podmiotów oraz warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Raport opracowuje Departament Przedsiębiorstw GUS.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Działalność badawcza i rozwojowa w Polsce w 2017 r.

Działalność badawcza i rozwojowa w Polsce w 2017 r.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Biotechnologia i nanotechnologia w Polsce w 2017 r.

Biotechnologia i nanotechnologia w Polsce w 2017 r.
Czytaj dalej

Publikacja Polska gospodarka morska 1918-2018. Folder okolicznościowy

Jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zbiega się z setną rocznicą powstania Głównego Urzędu Statystycznego. Z tej okazji mamy przyjemność przekazać do rąk Państwa publikację ukazującą historię gospodarki morskiej kraju przez pryzmat danych statystycznych. W niniejszym opracowaniu zamieszczono wybrane informacje o istotnych zmianach jakie zaszły w gospodarce morskiej w okresach 1918–1939 oraz 1945–2017.
Czytaj dalej

Olimpiada Statystyczna – III Edycja

Olimpiada Statystyczna – III Edycja Zachęcamy szkoły i placówki oświatowe do udziału w III Edycji Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny wraz z Polskim Towarzystwem Statystycznym. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno- gospodarczych. Spośród uczestników w ramach trójstopniowej rywalizacji zostanie wyłonione grono 30 finalistów. Rejestracja szkół i uczniów odbywać się będzie w terminie: od 20 listopada 2018 r. do 3 grudnia 2018 r.
Czytaj dalej

Publikacja Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie zachodniopomorskim w 2017 r.

Publikacja zawiera informacje o dochodach, wydatkach i wynikach finansowych budżetów jednostek samorządu terytorialnego (gmin, powiatów, miast na prawach powiatu oraz województwa).
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Działalność innowacyjna przedsiębiorstw w latach 2015-2017 r.

Działalność innowacyjna przedsiębiorstw w latach 2015-2017 r.
Czytaj dalej
  1  2  3  4  5    
Do góry