Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Olimpiada Statystyczna – III Edycja

Olimpiada Statystyczna – III Edycja Zachęcamy szkoły i placówki oświatowe do udziału w III Edycji Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny wraz z Polskim Towarzystwem Statystycznym. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno- gospodarczych. Spośród uczestników w ramach trójstopniowej rywalizacji zostanie wyłonione grono 30 finalistów. Rejestracja szkół i uczniów odbywać się będzie w terminie: od 20 listopada 2018 r. do 3 grudnia 2018 r.
Czytaj dalej

Publikacja Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie zachodniopomorskim w 2017 r.

Publikacja zawiera informacje o dochodach, wydatkach i wynikach finansowych budżetów jednostek samorządu terytorialnego (gmin, powiatów, miast na prawach powiatu oraz województwa).
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie zachodniopomorskim w październiku 2018 r.

Raport przestawia ogólny klimat koniunktury w poszczególnych sekcjach działalności gospodarczej w województwie. Opracowanie zawiera diagnozy dotyczące portfela zamówień, oceny bieżące i prognozy produkcji, oceny sytuacji finansowej podmiotów oraz warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Raport opracowuje Departament Przedsiębiorstw GUS.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Działalność innowacyjna przedsiębiorstw w latach 2015-2017 r.

Działalność innowacyjna przedsiębiorstw w latach 2015-2017 r.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa zachodniopomorskiego - wrzesień 2018

Publikacja ukazuje się z miesięczną częstotliwością i zapewnia dostęp do najbardziej aktualnych informacji statystycznych dotyczących procesów zachodzących na terenie województwa zachodniopomorskiego z zakresu m. in. rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu, cen oraz działalności portów morskich. Zawarty w opracowaniu syntetyczny komentarz analityczny oraz graficzna forma prezentacji danych ułatwiają właściwą interpretację opisywanych zjawisk. Dla pełniejszego zobrazowania przedstawianych zagadnień wybrane dane prezentowane są według sekcji PKD, sektorów i form własności, powiatów oraz w odniesieniu do wartości ogólnopolskich.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Społeczeństwo informacyjne w Polsce w 2018 r.

Społeczeństwo informacyjne w Polsce w 2018 r.
Czytaj dalej

Publikacja Link Żegluga śródlądowa w Polsce w latach 2014-2017

Informacje o drogach wodnych śródlądowych, taborze żeglugi śródlądowej, przewozach ładunków, pasażerów śródlądowym transportem wodnym, relacjach ekonomicznych w przedsiębiorstwach, pracujących oraz o wypadkach w żegludze śródlądowej. Dane o krajowych międzynarodowych relacjach przewozowych w podziale na grupy przewożonych ładunków i strefy odległości.
Czytaj dalej

Publikacja Atlas statystyczny województwa zachodniopomorskiego

Ukazujący się po raz pierwszy „Atlas statystyczny województwa zachodniopomorskiego” przygotowany został z okazji przypadającej w 2018 r. setnej rocznicy powstania Głównego Urzędu Statystycznego.
Czytaj dalej
1  2  3    
Do góry